Neden Frida'yı Tercih Etmelisiniz ?

Suyun pH derecesi suyla karışmış hidrojen miktarını gösterir. Düşük pH’lı su asidik, aşındırıcı olabilir. Yüksek pH’lı sular, mineral ve kalsiyum bakımında da zengindir. Bu sayede vücudumuzun mineral gereksinimi de karşılanmaktadır.

İnsan vücudu sürekli olarak pH dengesini sağlamaya çalışır. Şayet vücut bunu bir şekilde telafi edemezse, pH’ı dengede tutmak için diğer vücut organlarını ve kemikleri kullanır. Vücutta doğru pH seviyesi sağlanamadığında hücrelerin gerekli besinleri alması, bunların enerjiye çevirmesini zorlaşır. Vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir pH’a bağlı olduğundan, “bazik” olan, yani pH’sı 7’den büyük olan suların tüketilmesi sağlığa yararlı sayılır.

Yüksek pH’lı sular özellikle mide rahatsızlığı olanlara ve diyet yapanlara tavsiye edilmektedir. Mide sorunu olanlarda asidite arttıkça, rahatsızlıklar artar. Diyetle alınan gıdalarda asitlik artar, vücuttaki pH dengesi bozulur. İçilen suyun pH’sı ortalama 7.5 ve üzeri ise bu su vücuttaki pH’yı dengeleyebilmektedir.

Dolum tesisleri Manisa - Salihli olan Frida Su Fabrikası tam otomatik makinalarda el değmeden dolum yapmaktadır.

Frida su; dengeli mineral dağılımı olan , içimi lezzetli magnezyum ve potasyumu yeterli ölçüde ihtiva eden , içildiğinde zindelik sağlayan doğal memba suyudur.

19 litrelik polikarbonat damacanalarımız geniş bayi ağı ile tek telefonunuzla tüketiminize sunulmaktadır. 0,33 lt, 0,5 lt, 1,5 lt, 5 lt, 10 lt lik ambalajlarımızı hem bayilerimizden hem de büyük marketlerden alabilirsiniz. Polikarbonat Damacanalara güvenli dolum yapılarak ilk defa sizin açabileceğiniz Güvenlik Bandı ile beğeninize sunulmaktadır.

Frida Su 8.1 pH değerindeki suları Salihli’den Türkiye geneline bayileri aracılığı ile hizmet vermektedir.