Sağlık için Frida SU

Su, temel enerji kaynağıdır ve vücudun her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji üreterek bize yaşam gücü sağlar. Günlük olarak almamız gereken minimum sıvı miktarı, bireyden bireye değişmek kaydıyla, ortalama olarak 3 lt’dir.

Susuzluk hissi, organizma suyunun %1’ini kaybettiğinde ortaya çıkıyor. Yani; 70 kilogramlık bir insan 700 gram su kaybedince! Bu sırada vücudumuz çoktan alarma geçmiş oluyor; böbreklerimiz su tutmaya başlıyor. Su içmek için susamayı beklemeyin!

Su ağız, göz ve burun gibi vücut dokularının nem dengesini korur, cildi yumuşatır ve yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olur, gözlere canlılık ve parlaklık verir. Su içmek kilo vermenin en güzel yoludur. Çok sıkı rejim yapmaya gelemeyen insanların en iyi yardımcısıdır su, kalori içermez. Metabolizmayı hızlandırır, günlük harcanan kalori miktarını artırır.

Sağlıklı bir insan haftalarca yemek yemeden yaşayabilirken, susuzluğa dayanma süresi birkaç günü geçemez. Günlük olarak vücuttan atılması gerekenden daha fazla su kaybı yaşarsanız, bu duruma da dehidrasyon adı veriliyor. Bu da günlük hayatımıza stres, unutkanlık, panik, gerginlik... olarak yansır.

Suyun pH derecesi suyla karışmış hidrojen miktarını gösterir. Düşük pH’lı su asidik, aşındırıcı olabilir. Yüksek pH’lı sular, mineral ve kalsiyum bakımında da zengindir. Bu sayede vücudumuzun mineral gereksinimi de karşılanmaktadır. 

Frida Su 8.1 pH değerindeki suları Salihli’den Türkiye geneline bayileri aracılığı ile hizmet vermektedir.